VANDENS ŽALA: PAGRINDINĖ PROBLEMA NAMUOSE!

Lengva manyti, kad jums taip niekada nenutiks, tačiau iš tiesų vandens nuotėkiai arba užliejimai kada nors įvyksta daugiau kaip pusėje namų. O užliejimo padariniai gali turėti daug neigiamo poveikio ir būti trikdantys.

Kur gali atsirasti vandens nuotėkių?

Vandens nuotėkių gali atsirasti įvairiose namų vietose. Tai gali būti paprasčiausiai užsikimšusi kriauklė arba indaplovės ar skalbimo mašinos problema. Šaltesniais mėnesiais dėl užšalimo trūkę vamzdžiai kelia didžiulį užliejimo ir vandens žalos namuose pavojų. Vandens nuotėkis nebūtinai turi prasidėti jūsų namuose, kad pridarytų žalos – problema su kaimyno stogu arba nuotėkis viršutiniame bute gali lemti užliejimą ir vandens žalą namams.

Kiek kainuoja vandens padaryta žala?

Nuotėkis, užsikimšusi kriauklė, trūkęs vamzdis, ir staiga jūsų namai sugadinti – jums gali tekti padengti tūkstančius siekiančias išlaidas. Ką jau kalbėti apie stresą ir rūpesčius dėl vandens padarytos žalos. Didelis vandens nuotėkis sugadina ne tik jūsų turtą ir baldus, bet ir kilimus bei sienas.

Kuo ilgiau nesustabdysite vandens nuotėkio, tuo didesnę žalą patirsite – gali tekti nuomoti siurblius ir drėgmės surinkiklius, kurie išdžiovintų užlietus namus, kad vėliau galėtumėte tiesti kiliminę dangą, tinkuoti ir atlikti remonto darbus. Nepamirškite ir to, kad atliekant valymo darbus teks išsikelti iš namų, todėl vandens padaryta žala gali tapti išties rimta problema, nuo kurios verta apsisaugoti.

Galbūt galvojate, kad tai jums nenutiks?

Tačiau iš tiesų kas antri namai bent kartą patyrė vandens padarytą žalą. Todėl išmintinga iš anksto imtis veiksmų ir apsisaugoti nuo vandens nuotėkių – pasirinkite išmanių namų sistemą, kuri teiks informaciją ir apsaugos nuo blogiausio.

KAI VANDUO TAMPA NEKONTROLIUOJAMAS, NAMAI LIEKA NEAPSAUGOTI

Bet kur, bet kuriuo metu. Vandens nuotėkis gali atsirasti bet kurioje namų vietoje, bet kuriuo metu.

Neatidėliotini veiksmai dėl vandens žalos. Kalbant apie pusę atvejų, vanduo sugadina sienas ir greitai pradeda augti pelėsis. Atsižvelgiant į tai, kad pelėsis susiformuoja vos per 24 valandas, dėl bet kokio vandens nuotėkio namuose reikia greitai imtis veiksmų.

Stebėkite vamzdžius. 65 % vandens žalos yra susijusi su trūkusiais arba pratekančiais vamzdžiais, t. y. jūs galite nežinoti apie vandens nuotėkio pavojų, kol netapo per vėlu.

Lašėjimas gali baigtis potvyniu. 28 % nedidelio nuotėkio iš vamzdžių, klozeto ar dušo baigiasi rimta vandentiekio avarija. Kadangi tokio vandens nuotėkio nepastebite, tai gali trukti mėnesiais ar netgi metais, todėl bėgant laikui vanduo visiškai persigers per sienas arba grindis ir pridarys didžiulės žalos.

Šalčio pavojus. Ilgai šąlant gali užšalti vamzdžiai – ypač patalpose arba namuose, kurie nėra šildomi ir kuriuose lankomasi ar tikrinama retai. Trūkęs vamzdis yra dažniausia namų užliejimo priežastis, galinti greitai pavirsti į didelę vandens žalą.

TIKRA IR GĄSDINANTI STATISTIKA APIE VANDENS ŽALĄ NAMUOSE

54 % namų ūkių susidūrė su vandens žala namams, kurią sukėlė vandentiekio sistema. (1)

65 % visų atvejų yra susiję su vamzdžiais. (2)

93 % atvejų buvo galima išvengti vandens žalos.(3)

Europoje vidutinė vandens žalos pašalinimo kaina yra 2 297 €. 28 % apdraustųjų žala apskritai nekompensuojama. Tie, kurie gauna draudimo išmoką, pastaroji paprastai padengia ne daugiau kaip 61 % visų išlaidų. (1)

2015 m. vien tik Vokietijoje buvo pranešta apie 1,1 mln. vandens žalos privačiuose namuose atvejų. (4) 

Dėl drėgmės vos po 24 valandų gali pradėti augti pelėsis: jis sukelia kvėpavimo takų problemas, astmą ir alergijas.(5)

41 % trūkusių vamzdžių pastebimi ne iš karto, todėl išteka ir prarandamas didelis kiekis vandens. (2)

61 % nedidelių nuotėkių ar vamzdžių įtrūkimų pastebimi tik po 1 savaitės arba vėliau. (2)

Blogi dalykai nelaukia? Norite sužinoti daugiau?

Perskaitykite visą tyrimą apie vandens tiekimo saugumą

Skaityti daugiau

SKAITYTI DAUGIAU

Lengva manyti, kad jums taip niekada nenutiks, tačiau iš tiesų vandens nuotėkiai arba užliejimai kada nors įvyksta daugiau kaip pusėje namų. O užliejimo padariniai gali turėti daug neigiamo poveikio ir būti trikdantys.

Išmanus vandens jutiklis

Sužinoti daugiau apie GROHE Sense

Intelektualus namų sargas

Sužinoti daugiau apie GROHE Sense Guard

Asmeninė vandens valdymo programėlė

Sužinoti daugiau apie GROHE Sense programėlę

(1) The ConsumerView, January 2017, Quantitative Assessment Europe
(2) The ConsumerView, May 2016, Quantitative Assessment Europe
(3)ACE-Group: http://www.businesswire.com/news/home/20110404007195/en/ACE-Private-Risk-Services-Study-Identifies-Type
(4) By German insurers: http://www.gdv.de/zahlen-fakten/schaden-und-unfallversicherung/wohngebaeudeversicherung
(5) https://irp-cdn.multiscreensite.com/c4e267ab/files/uploaded/Rf7chFZfSe2cTKWmjbMA_WHO_Guidelines%20for%20Indoor%20Air%20Quality_Dampness%20and%20Mould_2009.pdf